Profesionālā izglītība jauniešiem bez maksas

By | June 16, 2017

Jauniešiem vecumā līdz 29 gadiem, kas pašlaik nestrādā un nemācās pilna laika klātienē augstskolās, kā arī nav bērna kopšanas atvaļinājumā ir iespēja iegūt bezmaksa profesionālo izglītību un vēl stipendiju. Programmai “Jauniešu garantija” var pieteikties līdz š.g. augusta beigām, izvēloties kādu no 34 profesijām. Vērts pieminēt, ka izglītību var iegūt viena gada laikā, kas ir salīdzinoši īss laika periods, taču ļauj būtiski palielināt konkurētspēju darba tirgū ar reālām, praktiskām zināšanām.

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju populārākās programmas iepriekšējos gados bija pavārs, konditors, frizieris, dārzkopis, lietvedis, lokmetinātājs un autoatslēdznieks. Tajā pašā laikā var apgūt arī tādas profesijas kā fotogrāfs, elektromontieris, manikīra un pedikīra meistars, ķīmiskās produkcijas ražošanas operators, vizāžists, atslēdznieks, operators, apdares darbu strādnieks, mūrnieks, guļbūves ēku celtnieks, galdnieks, arborists (kokkopiss) u.c.

Vienīgais ierobežojums programmā – jauniešiem ir jābūt vecumā līdz 29 gadiem un ar iegūtu, pamata vidējo vai vidējo profesionālo izglītību.

Statistika liecina, ka programmas darbības laikā to ir izgājuši jau vairāk kā 4000 jauniešu un absolventu pieredze liecina, ka 3 no 4 atrod darbu un puse no šiem jauniešiem atrod darbu tieši apgūtajā profesijā. Dati ir iegūti, balstoties uz intervijām. Tiesa, programmas administrācija neprecizē, kādi ir iemesli, kādēļ atlikušie 25 procenti darbu neatrod. No vienas puses, tā var būt nepareizi izvēlēta un tirgū nevajadzīga profesija, no otras puses, intereses zaudēšana, nespēja pasniegt savas prasmes, atrast darba devēju vai uzrakstīt pareizi savu CV un pieteikties darbam.

Kādas priekšrocības paredz programma Jauniešu garantija?

Iesaistoties programmā, jaunieši iegūst ne tikai bezmaksas izglītību, bet arī a) stipendiju (70 līdz 115 eur mēnesī), b) bezmaksas kopmītnes, c) karjeras atbalsta pasākumus. Mācību ietvaros paredzēta 15 nedēļu ilga prakse, kura slaikā programma “Jauniešu garantija” apmaksā arī ceļa izdevumus, naktsmītni u.c. izdevumus, ja nepieciešams.

Projektu finansē ES Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva, Eiropas Sociālais fonds un mazākā mērā arī Latvijas valsts. Plašāku informāciju par projektu varat atrast viaa.gov.lv/jauniesugarantija. Pieteikšanās termiņš līdz 2017. gada 1. septembrim.

Mūsu vērtējumā programma “Jauniešu garantija” ir laba iespēja jauniešiem, kas nezina, ko darīt vai tieši pretēji – zina, ka vēlas apgūt kādu no programmas atbalstītajām profesijām. Ja šobrīd esat neziņā un pavadat dzīvi bezmērķīgi, jebkura kustība var ietekmēt Jūs pozitīvi. Laiks rīkoties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *