Darbs no mājām – Kā nopelnīt naudu internetā

Darbs no mājām – sapņu piepildījums lielai daļai Latvijas iedzīvotāju. Iespēja plānot pašam savu laiku, strādāt čībās, agros rītos vai vēlos vakaros. Ideāls variants cilvēkiem, kas nevar vai nevēlas strādāt pilnu darba laiku birojā vai jebkur citur ārpus mājas.

Pasaulē darbs internetā ir ļoti populārs, jo  sniedz lielāku brīvību darbiniekam un mazākus izdevumus (telpu noma, transports) darba devējam. Vēl pirms 20 gadiem nekas tāds nebūtu iespējams, bet šodien situācija ir pilnībā mainījusies. Nopelnīt naudu internetā var praktiski ikviens, kas ir gatavs ieguldīt darbu un ir apveltīts ar uzņēmību un gribasspēku.

Darbs internetā prasa pacietību

darbsStrādāt mājās pie datora ir iespējams un arī Latvijā to šobrīd dara vairāki tūkstoši cilvēku. Liela daļa no viņiem ir cilvēki, kas ikdienā strādā ar skaitļiem vai tekstu – grāmatveži, tulki, arhitekti, programmētāji. Šādās profesijās galvenais darba instruments ir dators un kontakts ar citiem cilvēkiem ir mazsvarīgs. Ja Jūs neesat ieguvuši kādu no iepriekš minētajām kvalifikācijām, viss vēl nav zaudēts, taču ir jāapbruņojas ar pacietību.

Jaunu prasmju apgūšanai ir nepieciešamas laiks un nevajadzētu iedomāties, ka jau pirmajās dienās vai nedēļās pelnīsiet lielu naudu. Dažiem tas izdodas, bet nebūtu pareizi visu likt uz vienas kārts. Sākotnēji uzstādiet mērķi – papildus darbs mājās kā papildus ienākumu avots. Sāciet strādāt un gūstiet praktisku pieredzi. Tas ļaus saprast vai izvēlētais ceļš ir īstais un, vai šāda nodarbinātības forma ir Jums piemērota. Ir cilvēki, kuri ātri vien atklāj, ka viņiem ir vajadzīga aktīva saskarsme un personīgā komunikācija. Strādājot mājās, kontakts ar citiem ir daudz mazāks, bet to var atsvērt iespēja plānot savu darba laiku un praktiski neierobežotas izaugsmes iespējas.

Izprotiet savas vēlmes un kvalifikāciju

Pirms ķerties pie strādāšanas mēģiniet apzināt savas stiprās un vājās puses. Teicamas valodas zināšanas ir liels pluss. Ar perfektām latviešu valodas prasmēm Jums paveras plašs profesiju loks – žurnālists, redaktors, korektors, mājas lapas tekstu autors, sociālo mediju konta uzturētājs, teksta ievades operators, taču tas ir tikai sākums. Ja Jums ir vismaz vidējas angļu valodas zināšanas, tad paveras visa pasaule. Angļu valodā runājošo tirgus ir pats ienesīgākais pasaulē. Ja Latvijā ir 1,6 miljoni interneta lietotāju, tad angļu valodā tirgus pārsniedz vairākus miljardus lietotāju.

Ko darīt, ja angļu valoda nav perfekta? Ierakstiet datorā angļu valodas teksta korektoru Grammarly, kas veic vārdu, stila un pieturzīmju automātisku labošanu. Šādā veidā rakstītie teksti no izlasāmiem paliks par lasāmiem. Mēs katrs zinām, cik grūti ir lasīt tekstu latviešu valodā, ja tajā ir pat tikai dažas pareizrakstības kļūdas. Papildus tam vēlams pieteikties angļu valodas kursos. Ja Jums ir pietiekami daudz naudas, varat arī meklēt kādu, kas gatavs rakstīt Jūsu vietā

Izvērtējiet arī pārējās prasmes – profesionālā izglītība, augstākā izglītība, hobiji, līdzšinējā darba pieredze, intereses. Katrā no šiem lauciņiem esat ieguvuši zināšanas, kas var būt noderīgas citiem. Varianti, kā to izdarīt ir ļoti dažādi, līdz ar to atliek tikai izvēlēties to, kurš labāk atbilst spējām un personīgajām interesēm.

Turpinājumā noskaidrosim kādi ir 10 naudas pelnīšanas veidi cilvēkiem, kas vēlas strādāt no mājām internetā..

1. Izveidojiet savu mājas lapu

Praktiski katram, kas vēlas strādāt mājās ir vajadzīga sava mājas lapa. Tā var būt veidota kā blogs, vizītkarte, interneta veikals vai citā veidā. Ar savu mājas lapu Jūs piesaistat apmeklētājus, klientus un gūstat peļņu. Pelnīt ir iespējams vairākos veidos – a) izvietojot reklāmas, b) pārdodot savas preces vai pakalpojumus, c) pieņemot ziedojumus. Latvijā pēdējais variants nav populārs, bet Eiropā un ASV tas ir ļoti ikdienišķs naudas pelnīšanas veids.

Lai izveidotu mājas lapu vajag savu domēna vārdu un vietu mājas lapas uzturēšanai – hostingu. Piesakieties Bluehost hostingam (līdzi nāk bezmaksas domēns) un ar dažiem klikšķiem varēsiet izveidot savu darbs majas - majas lapas izstrademājas lapu.

Galvenās priekšrocības:

  • 24 stundu klientu serviss;
  • līdzī nāk bezmaksas .com, .org vai .net domēns (pēc 1 gada jāmaksā par domēna atjaunošanu 12$);
  • par mājas lapas uzturēšanu jāmaksā 3 līdz 5 dolāri mēnesī;
  • mājas lapas izveide uz WordPress bāzes ir iespējama ar dažiem peles klikšķiem;
  • mājas lapas papildināšana ir līdzīgi kā rakstīšana Word dokumentā;
  • iespēja izvēlēties kādu no tūkstošiem bezmaksas dizainu.

Izveidojot savu mājas lapu, Jūs jau būsiet izdarījuši vairāk kā 99% cilvēku, kas grib pelnīt internetā. Ir ļoti daudzi, kuri saka, ka grib kaut ko darīt, bet maz tādu, kas reāli ir gatavi pielikt pūles un tiešām rīkoties. Ja izkāpāt no savas komforta zonas – apsveicam.

Ieteikums – izvēlieties .com, nevis .lv domēna vārdu. Pirmais ir paredzēts, lai darbotos visā pasaulē un ar to var strādāt daudzās valodās. LV domēns turpretim ir paredzēts tikai Latvijai un Google nedos Jūsu mājas lapai labas pozīcijas ASV, Vācijā vai Anglijā, ja web resurss būs izvietots uz .lv domēna.

Padoms – visi angļu valodas vārdnīcā iekļautie vārdi ar .com paplašinājumu jau ir aizņemti. Jums ir jāizdomā kāds vārdu salikums, jānoņem vai jāpieliek burts, cipars vai jāieraksta kāds skanīgs latviešu valodas vārds (bez garumzīmēm un mīkstinājuma zīmēm).

Kad mājas lapa izveidota, atliek to papildināt ar tekstu, fotogrāfijām, video, kontaktinformāciju un sākt reklamēt. Varat pievienot arī savus sociālos profilus (Facebook, Twitter, Instagram Draugiem) un paziņot par to draugiem un paziņām. Jums būs gatava, pilnībā funkcionējoša un pārdot spējīga mājas lapa. Starp citu arī karjerascentrs.lv darbojas uz WordPress platformas.

Svarīgs novērojums – Ir daudzi cilvēki, kas paļaujas tikai uz sociālajiem tīkliem, taču neapzinās, ka jebkurā brīdī savu FB lapu vai profilu ar vairākiem tūkstošiem sekotāju var vienkārši zaudēt. Sociālajos tīklos izvietotie resursi nepieder lietotājiem un administrācija var jebkurā brīdī pamainīt noteikumus vai iespējas sazināties ar sekotājiem. FB ietvaros tas jau vairākkārt ir noticis.

2. Pelniet internetā ar video

Savas prasmes varat izpaust pasaules lielākajā video straumēšanas portālā. Youtube ļauj izveidot savu kanālu bez maksas jau dažu minūšu laikā, tačudarbs mājās - pelnīt ar youtube ir vajadzīgs ilgs darbs pie datora, lai video failus apstrādātu, papildinātu un aušupielādētu. Arī kvalitatīva satura izveidošanai ir vajadzīgs ilgs laiks, taču ir gana daudz cilvēku, kuriem tas labi izdodas. Sākumā nav vajadzīga pati dārgākā profesionālā video kamera. Pietiks pat ar mobilo telefonu vai vidēji lētu video kameru. Lai gūtu panākumus, Jums ir vajadzīgs kvalitatīvs (interesants, noderīgs vai izklaidējošs) saturs. Internets ir pilns ar vājiem un nekvalitatīviem video un ir vajadzīgs, kas labs, lai varētu izcelties uz pārējo fona.

Pelnīt naudu internetā ar video var divos veidos. Pirmkārt, ar video palīdzību reklamēt savas preces un pakalpojumus. Tas ir labs mārketinga instruments un var nodrošināt lielu klientu plūsmu. Dažādu preču pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji (zobārsti, masieri, sporta treneri, kafejnīcu īpašnieki, rokdarbu speciālisti, amatnieki, būvnieki, konsultanti, mājražotājis) var izveidot kvalitatīvus youtube kanālus. Sniedziet ekspertu padomus un palīdziet lietotājiem atrisināt viņu problēmas. Ja būsiet gana uzticami, video palīdzēs iegūt jaunus klientus.

Otra iespēja ir veidot video ar lielu skatījumu skaitu un pelnīt ar Youtube reklāmu palīdzību. Lai pieteiktos Youtube partneru programmā, kanālam pēdējo 12 mēnešu laikā ir jābūt skatītam 4000 stundas un jābūt 1000 abonentiem. Prasības ir augstas un krietni vienkāršāk varētu būt ar savu video palīdzību pārdot savu vai citu uzņēmumu preces un pakalpojumus. Jāuzsver, ka to ir vērts darīt tikai tiem kanāliem, kas izplata saturu angļu vai kādā citā valodā, kur ir pietiekami liela auditorija un maksātspējīga publika.

Veidot saturu latviešu valodā un censties nopelnīt internetā no youtube reklāmām neatmaksājas. Maksa par klikški ir pārāk zema, turklāt Latvijā līdzīgi kā citās postpadomju valstīs cilvēki vēlas iegūt visu par maksimāli zemu cenu vai vēl labāk bez maksas.

3. Pelniet ar savām fotogrāfijām

Mūsdienās katrs var sevi uzskatīt par profesionālu fotogrāfu, bet ar to nepietiek. Aplūkojiet citu fotogrāfu veikumu un salīdziniet, vai Jūsu bildes irdarbs no majam pelniet ar foto līdzvērtīgā vai labākā kvalitātē? Ja kvalitāte ir salīdzināma, tad, iespējams, esat gatavi kļūt par profesionālu fotogrāfu. Piemēram, kāzu fotogrāfs Latvijā vienā dienā pelna 300 eur un uz augšu. Te gan jāatrēķina transporta izdevumi un laiks, kas vajadzīgs, lai fotogrāfijas apstrādātu.

Labas fotogrāfijas varat pārdot arī internetā. Pirmkārt – izvietojot tās savā mājas lapā un pēc tam reklamējot dažādos forumos vai sociālajos tīklos. Otrkārt – izvietojiet foto bankās. Piemēram, Shutterstock ļauj jebkuram augšupielādēt savas (profesionālas) fotogrāfijas un pelnīt par katru foto, ko lieotāji lejupielādē. Jo vairāk bildes augšupielādēsiet, jo lielāka panākumu iespēja. Lai gūtu panākumus šajā lauciņā gan ir jāsaprot, ko lietotāji patiešām meklē.

Fotogrāfijām ir jābūt tādām, ko var izmantot komerciāliem mērķiem – mājas lapās, avīzēs, žurnālos, reklāmās. Padomājiet kādam mērķim konkrētā fotogrāfija ir derīga. Tāpat uzmanība ir jāpievērš fotogrāfjas aprakstam, jo tieši pēc atslēgas vārdiem lietotāji atradīs Jūsu fotogrāfijas. Šeit nepietiek tikai augšupielādēt bildes un tās aizmirst. Būs vajadzīgs ilgs darbs mājās pie datora, lai sagatavotu kvalitatīvus aprakstus un rediģētu foto. Pozitīvi, ka labākie fotogrāfi šeit pamanās nopelnīt vairākus desmitus tūkstošus eiro mēnesī, taču tās, lielākoties, ir profesionālas foto aģentūras.

4. Pelniet ar Google reklāmām

Google ir viens no pasaules lielākajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem. Ja Jums ir sava mājas lapa (kā izveidot skat. iepriekš), vismaz 20 izvietoti raksti un 100 apmeklētāji dienā, piesakieties Adsense. Google partneru programmas ietvaros katram mājas lapas īpašniekam ir iespēja izvietot savā tīmekļa vietnē Adsense reklāmas kodus. Katram lietotājam tiks rādītas atšķirīgas reklāmas, balstoties uz to iepriekš veiktajām darbībām. Piemēram, ja tika meklētas sporta preces vai kur dabūt kredītu, tad reklāmās būs fitnesa klubi, trenažieri un aizdevēju piedāvājumi. Latvijā Adsense reklāmas ir redzamas gan lielās (Delfi, Tvnet, Diena), gan mazās mājas lapās. Lai šī programma Latvijā ļautu gūt vērā ņemamus ienākumus, nevis tikai naudu vienām pusdienām, ir vajadzīga liela apmeklētāju plūsma.

Rakstot saturu angļu valodā un rādot reklāmas ASV vai Lielbritānijā, ar līdzvērtīgu apmeklētāju skaitu ir iespējams nopelnīt 10 un pat 100 reizes vairāk kā Latvijā. Internetā atrodamā informācija liecina, ka dārgākie klikšķi uz Adsense reklāmām var maksāt pat 50, 100 un 300 dolārus. Tik dārgi klikšķi, protams, gadās ļoti reti, bet klikšķi 2 – 5 dolāru vērtībā ārzemju mājas lapu uzturētājiem gadās gana bieži. Šis ir vēl viens iemesls, kādēļ veidot mājas lapu uz .com domēna un rakstīt angliski (kā izveidot mājas lapu, skat. iepriekš).

5. Aprakstiet citu preces un pakalpojumus par naudu

Rietumeiropā un ASV salīdzinoši populārs ir partnermarketings (affiliate marketing), kas ļauj mājas lapu īpašniekiem pelnīt par katru pārdoto produktu. Piemēram, pasaules lielākais interneta komercijas uzņēmums Amazon ļauj pelnīt 4% līdz 10% no katra pārdotā produkta vērtības. Iespējams, šis ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Amazon ir sasniedzis tik lielu apgrozījumu, jo tā preces un pakalpojumus reklamē simtiem tūkstoši partneru. Ja Jums ir izveidota sava mājas lapa, varat pieteikties Amazon partnera statusam.

Pelnīt internetā ar Amazon viennozīmīgi ir iespējams, taču pirms pietiekties partneru programmai obligāti izlasiet visus sadarbības noteikumus. Par mazāko pārkāpumu Amazon var slēgt kontu un pieteikties atkārtoti ar to pašu vārdu neļaus. Otrkārt, ja 90 dienu laikā netiek pārdota neviena prece, konta darbība tiek apturēta. Tas nozīmē, ka Amazon partnerprogrmmai ir vērts pieteikties tikai tad, kad mājas lapai jau ir pietiekami liela apmeklētāju plūsma. Tāpat jāņem vārā, ka šim e-komercijas gigantam nav izveidota pārstāvniecība Latvijā un nopelnīt, strādājot no mājām, varēsiet, ja izveidosiet mājas lapu priekš Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, ASV, Kanādas, Japānas vai citu lielo, maksātspējīgo valstu pircējiem. Šis ir kārtējais iemesls, lai veidotu mājaslapu ar .com domēnu. Kad apmeklētāju skaits sasniedz vismaz pāris simtus nedēļā, varat riskēt un pieteikties Amazon programmā.

Paralēli pastāv simtiem vai pat tūkstošiem dažādu citu partnerprogrammu, kas ļauj reklamēt arī citu tirgotāju preces un pakalpojumus. Ierakstiet internetā affiliate programmes un atradīsiet virkni rezultātu. Pirms reģistrēties gan iepazīstieties ar atsauksmēm, jo ne visas programmas ir uzticamas un var rasties problēmas ar nopelnītās naudas saņemšanu.

Jāatzīmē, ka preču aprakstus varat veikt arī Youtube. Ir daudz lietotāju, kas meklē informāciju par konkrētu mobilo telefonu, datoru, veļasmašīnu vai jebkuru citu preci tieši youtube. Protams, arī šeit pastāv konkurence, taču tas viennozīmīgi ir viens no kanāliem, ko vērts izmantot, strādājot internetā no mājām.

6. Sāciet savu DropShipping biznesu

DropShipping ir angļu valodas termins, kuru nevar precīzi pārtulkot, taču var viegli izskaidrot. Tas ir preču pārdošanas veids, kur Jūs varat darboties kā vidutājs jeb starpnieks starp ražotāju (pārdevēju) un pircēju. Praksē tas notiek šādi: a) savā mājas lapā Jūs varat izvietot preču katalogu, b) pircējs veic pasūtījumu, c) prece tiek piegādāta pa taisno no pārdevēja noliktavas pircējam. Jūs saņemat starpību starp pārdošanas cenu un Jūsu veikalā norādīto cenu.

Šis uzņēmējdarbības veids ļauj iztikt bez savas noliktavas un reāla veikala. Viss, kas vajadzīgs ir sava mājas lapa, rūpīga populāru preču atlase un mārketings. Pasaulē ir gana daudz cilvēku, kas, piemēram, pārdod savas preces no Amazon uz Ebay vai otrādi. Peļņas iespējas ir grandiozas, taču, lai gūtu panākumus ir jāiegulda liels darbs mājas lapas popularizēšanā un preču atlasē. Tradicionāli visvieglāk ir pārdot preces, kuru cena nepārsniedz 100 dolārus. Ja vēlaties atrast vairāk informāciju par šo peļnas veidu, pameklējiet internetā Amazon Dropshipping un atradīsiet ļoti daudz informāciju.

Galvenais ieguvums – nav jāuztraucas par noliktavu īri, preču pārpalikumiem un loģistiku. Ja nav apgrozījums, Jūsu vienīgie izdevumi ir maksājums par mājas lapas uzturēšanu.

7. Maksas aptaujas un peļņa ar klikšķiem uz reklāmām

Pelnīt ar maksas aptaujām, iespējams, ir viens no sliktākajiem veidiem kā pelnīt internetā. Jā, arī cerība nopelnīt klikšķinot uz citu reklāmām ir ļoti naiva. Abos variantos vienīgais, kas nopelna ir komersants, bet Jūs paliksiet ar garu degunu.

Vienīgais izņēmums – Jūs dzīvojat ASV vai Kanādā. Šo valstu iedzīvotāji tiešām var nopelnīt ar aptauju aizpildīšanu dažus simtus dolāru mēnesī. Dzīvojot Latvijā maksa ir simboliska, niecīga vai arī aptauju veicēji tiek gluži vienkārši piekrāpti. Ja ir vajadzīgs darbs internetā, tad vislabāk ir nemaz neizskatīt šos variantus kā variantus. Ietaupīsiet laiku, naudu un nervus.

8. Pārdodiet savus rokdarbus internetā

Viens no pasaules lielākajiem amatu meistaru un rokdarbnieču tirdzniecības kanāliem ir Etsy. Šajā portālā ir reģistrējušies miljoniem lietotāji un katru dienu tiek veikti ļoti daudz pasūtījumu. Katrai precei ir klāt reitings, pirkumu skaits un par katru veikalu var atrast daudz informāciju. Liela nozīme šeit ir preču aprakstiem, bet vēl lielāka nozīme ir fotogrāfijām. Pircēji šeit skatās uz cenu, bet lēmumu liek pieņemt tieši preču fotogrāfijas. Arī Latvijas presē un internetā ir atrodamas vairākas publikācijas par to, kā latviešiem veicas Etsy.

Izvērtējiet Etsy, ja plānojat pārdot savus rokdarbus – krelles, auskarus, fotogrāfijas, apdrukātas krūzītes, digitālās fotogrāfijas, rotaslietas. Sākotnēji ir svarīgi gūt pirmos pasūtījumus. Varat palūgt, lai ģimenes locekļi vai draugi pasūta par savu naudu. Ir maz cilvēku, kas vēlas būt pirmie pircēji kādā veikalā, ja vien netiek piedāvāta kāda īpaša atlaide. Jūs varat pieteikties Etsy platformā bez maksas, bet, sasniedzot noteiktu limitu, katru mēnesi ir jāmaksā par servisa lietošanu.

9. Izveidojiet savu internetveikalu

Internetveikala izstrāde ir viens no ejošākajiem Latvijas web izstrādātāju pakalpojumiem. Pakalpojums izmaksā vairākus simtus, bet biežāk vairākus tūkstošus eiro. Labā ziņa – to var izdarīt arī lētāk. Jūs varat izveidot savu internetveikalu kādā no lielākajām ekomercijas platformām – Amazon, Ebay vai Shopify. Visi šie trīs varianti ir labs sākums. Ebay gan vairāk koncentrējas uz izsolēm, bet kopumā katram ir savi plusi un mīnusi. Ja jāizvēlas tikai viens variants no trīs pasaules vadošajām e-komercijas platformām, iespējams, labāk ir izvēlēties Amazon, kas ir pasaules līderi. Šim uzņēmumam nauda internetā ir vairāk kā vajag. Pavisam nesen Amazon tirgus vērtība pārsniedza 1 triljonu dolāru, bet viss sākās ar grāmatu tirgošanu garāžā.

Tiem, kas tomēr vēlas savu personīgo internetveikalu, lētākais variants ir Mozello internetveikals. Tā cena sākas no 6 eur mēnesī (līdz 30 precēm), darbs no majam izveidot internetveikalubet šajā variantā var norēķināties tikai ar Paypal. Latvijas apstākļiem tas nav praktiski, jo daudzi norēķinas ar bankas maksājumu kartēm un Paypal nav populārs. Lai pieslēgtu visas maksājumu iespējas, t.sk. Swedbank un multifunkcionālo norēķinu sistēmu Stripe (pasaulē vadošais) ir jāmaksā 12 eur mēnesī (maksājot par gadu) vai 15 eur mēnesī, maksājot par ceturksni. Ja gribat spēkus sākotnēji izmēģināt Latvijā, Mozello varētu būt labs variants.

10. Darbs mājās kā IT profesionālim

Cik Jums šobrīd ir gadu? 20, 30, 40 varbūt jau 50? Pasaulē notiek strauja digitalizācija un paredzams, ka tuvāko 20 gadu laikā izzudīs daudzas profesijas. Mācīties nekad nav par vēlu un Jūs varat papildināt zināšanas un iegūt jaunas prasmes internetā. Augstskolām vairs nav informācijas monopols, taču joprojām ir vajadzīga uzņēmība. Ja vēlaties mainīt karjeru, sāciet apgūt jaunas zināšanas tūlīt.

CodeAcademy piedāvā apgūt zināšanas programmēšanā bez maksas dažādās programmēšanas valodās (Java, JavaScript, Python, CSS, HTML, C++, JQuery, Ruby u.c.). Iegūstot šīs prasmes, Jūs varat strādāt kā kvalificēts programmētājs. Protams, lai prasmes noslīpētu nepietiek ar kursiem. Ir vajadzīga prakse, ko varat iegūt strādājot no mājām vai kādā uzņēmumā. Iesācējiem ir iespēja veidot savu portfolio, veidojot dažādus projektus paša vajadzībām vai palīdzot citiem (GitHub).

Cilvēkiem, kas jau ir ieguvuši profesionālās zināšanas – programmēšana, dizains, mājas lapu veidošana u.c. ir iespēja reģistrēties dažādos pašnodarbināto portālos (Freelancer.com, Upwork.com, Fiverr.com). Šajos portālos iespējas nopelnīt var atrast arī video veidotāji, fotogrāfi, mārketinga speciālisti, tulki, tekstu rakstnieki. Ja vēlaties varat pieteikties arī kā virtuālais asistents (palīgs dažādos darbos), datu ievades speciālists, finanšu vai karjeras konsultants.

11. Tulki un grāmatveži

Divas no profesijām – tulks un grāmatvedis, ir ļoti populāras starp attālinātā darba veicējiem. Lai strādātu par tulku var pietikt ar teicamām svešvalodas zināšanām, taču aizvien biežāk tiek prasīti arī izglītību apliecinoši sertifikāti.

Ar grāmatvežiem ir līdzīgi. Agrāk pietika ar īso kursu iziešanu, lai iegūtu titulu – bilancspējīgs grāmatvedis. Šobrīd visiem grāmatežiem, kas strādā kā ārpakalpojumu sniedzēji ir jāiziet sertifikācija un jāreģistrējas VID datu bāzē. Viena no prasībām, lai to izdarītu ir atbilstoša izglītība, kas būtiski sašaurina jauno censoņu loku.

Darba iespējas tulkiem varat meklēt SS.lv, CV.lv vai jau pieminētajā Fiverr.com un Upwork.com. Tiem, kas apsver iespēju kļūt par grāmatvežiem būs vien jāsēžas skolas solā, bet izmēģinājumam varat mēģināt kaut kur iekārtoties arī kā grāmatveža palīgs. Šeit prasības pret izglītību būs daudz mazākas.

Kopsavilkums par peļņas iespējām internetā

darbs pie datora mājās caur internetuInterneta vidē ir iespējams darboties dažādās jomās, taču pilnīgi bez kvalifikācijas nevar iztikt. Sniedzot pakalpojumus, Jūs sacenšaties ar speciālistiem no visas pasaules, līdz ar to strādājot pie citiem konkurence ir ļoti liela. Labā ziņa – Darbs no mājām nenozīmē kļūt par algotu darbinieku. Jums nav obligāti jāmeklē vakances, kas ļauj strādāt mājās. Nē, otra iespēja ir internetā veidot pašiem savu biznesu. Kļūstiet par savas dzīves noteicēju. Sākums nekad nav viegls, taču 2019. gadā internets paver jaunas iespējas. Atliek tikai rīkoties. Kad tas izdarīts, varat veidot video, tirgot preces visos kontinentos, strādāt ar cilvēkiem no visas pasaules. Palīdziet pasaulei kļūt labākai, sniedzot padomus un palīdzot citiem cilvēkiem. To darot neaizmirstiet par interneta mārketingu un iespējām piesaistīt apmeklētājus no interneta meklētājiem. Ar Google palīdzību Jūsu mājas lapā var ierasties tūkstošiem apmeklētāju dienā, bet, lai tas izdotos ir vajadzīgs SEO – mājas lapas optimizācija Google prasībām.

Pirms ķerties pie darba – nopērciet sev labu plānotāju (papīra) un sarakstiet prioritātes un veicamos darbus. To var darīt arī Excel tabulā vai speciālās programmās, bet izsvītrot paveiktos darbus īstā lapā ir daudz patīkamām. Sākotnēji Jums būs jālasa daudz informācija internetā un mācīsieties no savām kļūdām. Tā tam ir jābūt. Pēc pāris mēnešiem vai gada atskatoties, Jūs redzēsiet, ka esat iemācījušies ļoti daudz un skaidri zināsiet turpmāk veicamos soļus. Sākotnēji uztveriet darbu internetā tikai kā papildus darbu. Nepametiet pašreizējo nodarbošanos, cerot uzreiz gūt lielo peļņu internetā. Tas nenotiek dažās dienās.

Uzstādiet sev reālus mērķus – nopelnīt pirmos 10 vai 100 eiro trīs mēnešu laikā, atrast pirmo klientu divu mēnešu laikā, nopelnīt 1000 eur gada laikā. Sasniegt pirmos divus mērķus pirmajā gadā būs daudz vieglāk nekā trešā. Otrajā gadā Jūs, iespējams, jau pelnīsiet daudz lielākas summas, ja vien turpināsiet darboties neatlaidīgi un nepametīsiet lietas pusratā. Nezaudējiet motivāciju. Pirms pamest pamatdarbu izveidojiet sev drošības spilvenu vairāku mēnešalgu apmērā.

Strādājiet un Jums viss izdosies, bet neaizmirstiet par nodokļiem. Uzņēmējdarbība Latvijā vairumā gadījumu ir jāreģistrē vēl pirms tās uzsākšanas. To izdarīt nav sarežģīti. Ja paši negribat krāmēties atrodiet kādu grāmatvedi, kas palīdzēs reģistrēties un arī iesniegt atskaites VID. Grāmatvedības pakalpojumiem cenas pēdējos gados nav īpaši mainījušās un sākas no 50 EUR/mēn.

Tagad, kad Jūs zināt, ka arī grāmatvedības kārtošana nav nekas traks, sāciet darboties. Darbs no mājām tik tiešām ir iespējams.